© M4cperkusista
w zespole od 1975 roku do 1982
oraz od 1987 do 1992

Prawdziwe nazwisko - Philip Taylor
Urodzony w Chesterfield, hrabstwo Derbyshire, Anglia, 21.09.1954 r.

Legenda głosi, że był bardzo głośnym dzieckiem i doprowadzał swoich rodziców do rozpaczy, grając na kredensie drutami do robótek ręcznych. Rodzice kupili mu w końcu perkusję, a później zapisali go na prywatne lekcje do Leeds College Of Music. Grał w kilku nieznanych zespołach i dopiero w MOTORHEAD zadomowił się na dłużej.

Do zespołu zostaje przyjęty pod koniec 1975 roku, w trakcie sesji "On Parole" i od razu znajduje wspólny język z Lemmym. W zespole "gra" rolę zadymiarza, czesto wdawa się w różne incydenty i bójki, które kilkakrotnie kończą się różnymi urazami - złamana ręka, uraz karku... Swój przydomek Philthy Animal (szalony zwierzak) zawdzięcza swojej dziewczynie, która tak go nazwała, ze względu na jego temperament, ale chętnie też przyznaje się, że Animal pochodzi od słynnego Zwierzaka z Muppet Show (wystarczy na niego spojrzeć ;-)).

W 1984 podąża za Brianem Robertsonem, po jego odejściu z MOTORHEAD i zakładają razem zespół OPERATOR. W jego składzie znalazł się również Chris Glen (b, ex-Michael Schenker Group). Grupa poszukiwała wokalisty, ale ostatecznie z zespołu odchodzi Robertson i na jego miejsce przychodzą Mick O'Donaghue (g) oraz Robin McAuley (v), obaj grający wcześniej w zespole GRAND PRIX. W marcu 1985 roku do zespołu dochodzi Phil Lanzon (k, ex-GRAND PRIX). W maju 1985 grupa zmienia skład i nazwę na GMT, od nazwisk pozostałych w zespole muzyków: Glen, McAuley, Taylor. Grupa nagrywa singiel "One By One" oraz 5-cio utworowy miniLP "War Games" z nowym gitarzystą o nazwisku Marcus Schleicher (g). Wkład kompozytorski miał tu również Lanzon, który gra także w jednym utworze "Fall In Line". Grupa rozpadła się w listopadzie 1985 roku.

Taylor tymczasem próbuje sił w zespole WAYSTED. Jednakże, jak to opisał Fin, wokalista WAYSTED, Philthy był zbyt szybki, wydawało mu się, że jest dalej w MOTORHEAD. Uczestniczy nawet w sesji nagraniowej albumu "The Good, The Bad, The Waysted", ale ostatecznie płyta zostaje nagrana z innym perkusistą.

W 1986 roku Philthy gra koncerty z zespołem FRANKIE MILLERA, w którym udziela się również Brian Robertson.

W 1989 roku razem z Clarkiem nagrywa album "Naughty Old Santa Christmas Classics".

Wcześniej w 1987 powraca do MOTORHEAD, i jest do 1992 roku. Ostatnim utworem MOTORHEAD, w którym go można usłyszeć jest "I Ain't No Nice Guy" z płyty "March Or Die". Podczas sesji nagraniowej tego albumu zostaje wyrzucony z zespołu.

Po tym incydencie słuch o nim praktycznie ginie. Parę lat temu, na oficjalnym forum "Overnight Sensation Mailing List" krążyły pogłoski, że Phil przebywa dalej w Ameryce, ale nielegalnie, widziano go nawet jak handlował narkotykami... Jak w rzeczywistości jest.. do końca nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Philthy współpracował z Mickiem Farrenem i jego The Deviants, a także z Andy Colquhounem (kiedyś WARSAW PAKT... patrz Lucas Fox). Trudno jednak jest mi umiejscowić te fakty w czasie.

Dyskografia:

MOTORHEAD - On Parole - Another Perfect Day
*dokładniejsze informacje na stronie Albumy

GMT - Angel/One By One
12" | 1985 | Mausoleum (BONE 12-83102)
perkusja
utwory 4/4: Angel/ One By One/ War Games/ Fall In Line

GMT - War Games
miniLP | 1985 | Mausoleum
CD | 1991 | Mausoleum (367 0004-3)

perkusja
utwory 5/5: Angel/ One By One/ War Games/ Fall In Line/ Secret Bites

MOTORHEAD - Rock'n'Roll - 1916/March Or Die
*dokładniejsze informacje na stronie Albumy

PHIL TAYLOR & EDDIE CLARKE - Naughty Old Santa's Christmas Classics
? | 1989 | Receiver Records
perkusja
utwory ?: ?

HOGWATCH - For A Few Rashers More. Hams Volume 3
CD | ? | Phantom
perkusja
utwory 5/17: Alienza/ See That My Grave Is Kept Clean/ Lennon/ Mutancy/ Junta
* Zawiera materiał różnych wykonawców z kręgu zespołów Pink Fairies i The Deviants, tj.: Larry Wallis, Mick Farren, Deviants, Fairyhead, Flying Colours, Lightning Raiders, Wayne Kramer, Philthy Animal Taylor, Jack Lancaster.

THE DEVIANTS - The Deviants Have Left The Planet
CD | 1999 | Japonia | Captain Trip (CTCD-163)
perkusja
utwory 5/11: Aztec Calendar/ It's Alright Ma(It's Only Bleeding)/ People Are Afraid of Reality/ Love among The Zombies/ Mick Farren Has Left The Planet
* Płyta kompilacyjna. Nie wiem z którego roku pochodzą te konkretne nagrania.

MICK FARREN & THE DEVIANTS - On Your Knees, Earthlings!!!
CD | 2001 | Total Energy (3031)
perkusja
utwory ?/18: ?
* Płyta kompilacyjna z lat 1967-2001. Ciekawostką jest utwór "Lost Johnny", autorstwa Farren/Kilmister wydany kiedyś na singlu i jak wiemy wykonywany również zarówno przez Motorhead jak i Hawkwind.

ANDY COLQUHOUN - Pick Up The Phone America!
CD | 2001 | Japonia | Captain Trip (CTCD 292)
perkusja
utwory 4/12: Pick-Up The Phone America!/ Zero Zero/ Mutant/ Lennon Song

THE DEVIANTS - Dr. Crow
CD | 23.09.2002 | Track Records
perkusja
utwory 1/10: A Long Dry Season
* Prawdopodobnie wykorzystano tu tylko jego partie perkusji z wcześniejszych lat. Zresztą sami spróbujcie przetłumaczyć takie zdanie: "Also in the mix are the additional drums of PHILTHY ANIMAL TAYLOR from the premium days of MOTORHEAD".