© M4c


2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011PODSUMOWANIA
data/date: 12.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Koniec roku i pojawiają się różne podsumowania.
Japoński magazyn Burrn! zrobił zestawienie najlepszych "riffowych" albumów:

01. BLACK SABBATH - Master Of Reality
02. SLAYER - Reign In Blood
03. DIAMOND HEAD - Lightning To The Nations
04. IRON MAIDEN - Iron Maiden
05. EXODUS - Bonded By Blood
06. METALLICA - Master Of Puppets
07. MEGADETH - Peace Sells ... But Who's Buying?
08. MOTÖRHEAD - Ace Of Spades

09. AC/DC - Highway To Hell
10. DEEP PURPLE - In Rock
11. LED ZEPPELIN - II
12. SCORPIONS - Blackout
13. VAN HALEN - Van Halen
14. RAVEN - Rock Until You Drop
15. SAXON - Denim And Leather
16. JUDAS PRIEST - British Steel
17. S.O.D. - Speak English Or Die
18. VENOM - Welcome To Hell
19. PANTERA - Vulgar Display Of Power
20. CARCASS - Necroticism - Descanting The Insalbrious

Natomiast kanadyjska telewizja zrobiła podsumowanie "Listed: 20 Fathers of Heavy Metal", czyli listę ojców metalu:

01. BLACK SABBATH
02. LED ZEPPELIN
03. IRON MAIDEN
04. JUDAS PRIEST
05. METALLICA
06. AC/DC
07. MOTÖRHEAD

08. DEEP PURPLE
09. KISS
10. DEF LEPPARD
11. MÖTLEY CRÜE
12. VAN HALEN
13. MEGADETH
14. SLAYER
15. ALICE COOPER
16. SCORPIONS
17. ANTHRAX
18. MINISTRY / NINE INCH NAILS
19. PANTERA
20. SYSTEM OF A DOWNNOWA PŁYTA W 2008 ROKU
data/date: 11.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Na podstawie wywiadu przeprowadzonego z Lemmy'm przez serwis Headbanger's Blog informuję, że Motorhead ma zamiar wejść do studia już w styczniu 2008 roku. Następcę "Kiss Of Death" będzie produkował ponownie Cameron Webb. Całego wywiadu można posłuchać tutaj: plik mp3


PRZECIWKO ROCK'N'ROLL'OWI
data/date: 11.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Teoretycznie rock'n'roll ma się dobrze, choćby za sprawą naszych ulubieńców, ale... Różne pajace uprzykrzają życie notorycznie. Oto dwa przykłady...

Jak podaje The Birmingham Post, na koncercie Motorhead i Alice'a Coopera w NEC Arena w Birmingham wprowadzono zakaz wnoszenia wszelkich metalowych części, w tym nabijanych ćwiekami pasów, bransolet i obroży, większych pierścieni itp.

Za to w Hallam Arena w Sheffield, jak podaje Word Entertainment News Network, sam Lemmy stanął wobec groźby kary 50 funtów za złamanie zakazu palenia w zamkniętych publicznych pomieszczeniach. Lemmy zapalił papierosa na scenie i złamał w ten sposób zakaz, który wszedł w życie 1 lipca 2007. Pan policeman pomachał paluchem i pogroził, że inne miasta na tournee zostaną o tym incydencie powiadomione. Nie dobry Jasiu, nie dobry...LEMMY W TELEDYSKU SAXON
data/date: 11.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Lemmy wystąpił gościnnie w utworze grupy Saxon - "I've Got To Rock (To Stay Alive)", który wyszedł na singlu i w formie teledysku. W kawałku wzięli udział również wokalista Rose Tattoo - Angry Anderson i wokalista Helloween - Andi Deris. Teledysk jest dostępny na podwójnym DVD Saxonów "To Hell And Back Again" (SPV, 11.2007).
Ale możecie go zobaczyć również tutaj:
http://de.youtube.com/watch?v=-ghw6ehUMQc&feature=PlayList&p=1674A46301C024EE&index=6
lub http://www.saxon747.com/en/is/


LEMMY Z SEX PISTOLS
data/date: 10.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Lemmy wystąpił gościnnie na koncercie Sex Pistols, w klubie The Roxy w Los Angeles, zorganizowanym dla wybranych fanów 25.10.2007. Na koncercie wystąpili: Velvet Revolver, Gavin Rossdale (Bush), Mark McGrath, Josh Freese (The Vandals, Nine Inch Nails, Devo, A Perfect Circle), Clem Burke (Blondie), Phil Collen (Def Leppard), Lemmy (Motörhead) i Cisco Adler (Whitestarr) plus aktorzy Ewan McGregor, Naveen Andrews ("Lost"), Danny Masterson ("That '70s Show"), Bijou Phillips, i Jonathan Togo ("CSI Miami").


AUTOBIOGRAFIA LEMMY'EGO PO POLSKU
data/date: 10.2007
źródło/source: kagra.com.pl

W końcu doczekaliśmy się wydania oficjalnej autobiografii Lemmy'ego po polsku. "White Line Fever" wydana została w Polsce jako "Biała gorączka" przez wydawnictwo Kagra i przetłumaczona przez Jarka Szubrychta. Książka ma 240 stron i została wydana w miękkiej okładce. W stosunku do oryginału ma inną okładkę i mniej zdjęć.
Książkę można zakupić bezpośrednio u wydawcy: www.kagra.com.pl, w cenie 30 zł plus koszty przesyłki. Kto jeszcze nie ma, to nawet niech się nie zastanawia...


GŁOS LEMMY'EGO W GRZE "BRÜTAL LEGEND"
data/date: 10.2007

Powołując się na serwis Gamesarefun.com, w 2008 roku ma wyjść nowa gra o nazwie "Brütal Legend". Głosy w grze użyczyli m.in. Lemmy, Rob Halford i Ronnie James Dio. Gra będzie fuzją metalu z mitologią nordycką. Dostępna będzie na platformy XBOX 360 i Playstation 3.
Trailer możecie oglądnąć tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=2WYH2sFCGvEKONIEC SNAGGLETOOTH?
data/date: 09.2007
źródło/source: forum

W różnych serwisach, a następnie na forach internetowych (również na Polish Bastards) pojawiła się wiadomość, że Joe Petagno, wieloletni grafik zespołu, twórca słynnego Snaggletootha i szeregu okładek płyt Motörhead, rezygnuje z dalszej współpracy z zespołem. W swojej wypowiedzi Petagno stwierdził, że obecny management zespołu, tj. Singerman Entertainment wywierał na niego naciski, aby przepisał wszystkie swoje prawa do swoich projektów na ich własność. Jakis czas potem pojawiła się również wypowiedź Lemmy'ego na ten temat, w której wyraził przekonanie, że cała ta sytuacja to wielkie nieporozumienie i że manager nigdy nie żądał od Joe tego co on uważa. Stwierdził też, że będzie to dla niego wielka przyjemność gdyby jednak Joe zmienił zdanie oraz że pragnie osobiście z nim porozmawiać, gdyby oczywiście taką chęć objawił sam Petagno. Miejmy nadzieję, że ta sytuacja się jednak wyjaśni, bo Motörhead bez Petagno to już będzie koniec pewnej ery.
Poniżej wspomniane teksty w oryginale...

"IN MEMORANDOM
- DEAD HEAD -
1975 - 2007

The Kiss of Death rather befittingly signals the end of an Era, I will no longer be doing Cover Art / Versions of the "HEAD" which I created in 1975 for the Band MOTÖRHEAD.

This is due to irreconcilable differences between myself and the bands current Management Singerman Entertainment whom blatantly tried (in vain I might add) to coerce me to inadvertently sign all my Intellectual Property rights over to him and or his successors. Greed of colossal dimensions, the likes of which I simply cannot turn the other cheek to, I lack the religious fervour to do so!

It has been a long, exciting and industrious journey, full of art and intuition, difference in repetition, and creative innovation. I feel I accomplished something unique in Metal history over the last 31 years by breathing life again and again into a figment of my own imagination , an image or better an entity which has taken on a life of it's own, which I actually believe goes beyond the music it was created to represent. I'm damn proud of that!

None the less everything comes to an end, and today September 21, 2007 I publicly and officially announce that there will be no more "HEADS" from my hand.

THE HEAD IS DEAD!
- R.I.P - >Unfortunately for all others concerned in this matter, particularly those who never extended a hand when it was asked for, there is only one other avenue open to them and we all know what that is : IMITATION!

I will of course continue doing the "METAL AS FUCK ALBUM COVER ART" that I am known and respected for world wide, until they have to pry the brush from my dead left hand!

- Joe Petagno"

***

"As many of you know, we have been working with Joe Petagno for 31 years. We always treated Joe fairly, and I would like to stress that at no time did my manager demand what Joe thinks he demanded - it is all a colossal misunderstanding. We have always loved his artwork, obviously, and if he now decides to stop working with us, we have no choice but to use someone else. However... if he will not even discuss this personally and try to work things out, I think it's a great tragedy. If Joe will continue with us, no one would be more delighted than me. If it's goodbye, Joe, I wish you well, but I hope, even at this late stage, to be reconciled and to continue our association.

Sincerely,

Lemmy Kilmister"


Całą dyskusję na oryginalnym forum możecie prześledzić tutaj:
http://www.blastwaves.com/motorforum/index.php?PHPSESSID=96d437b7d5b6d6995d6b25909376b2af&topic=10100.0LEMMY Z QUEEN V
data/date: 09.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Queen V to wokalistka i gitarzystka, której udało się namówić do udziału w nagraniu jej nowej płyty kilka znanych muzyków, w tym Lemmy'ego, który użyczył swojego głosu i napisał tekst do utworu "Waysted". Oprócz niego w nagraniu płyty "Death Or Glory" (Royal Noise Recordings) wzięli udział również m.in. Tom Morello (Rage Against The Machine) i Vernon Reid (Living Colour). Pełna lista utworów:

01. Continental
02. Revolution Baby (with Jon Paris)
03. My Machine (with Tom Morello)
04. Cry for a Minute
05. One & Only (with Vernon Reid)
06. Survival (mixed by Ron St. Germain)
07. Good Enough (mixed by Ron St. Germain)
08. Twisty Tie (with Jon Paris)
09. One More Time (mixed by Ron St. Germain)
10. Runaway
11. Wasted (with Lemmy Kilmister)

Więcej informacji szukaj na: www.myspace.com/queenvLEMMY Z FOO FIGHTERS
data/date: 09.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Podczas "MTV Video Music Awards" w Las Vegas 09.09.2007 miał miejsce występ Foo Fighters. Grupa wykonała osiem utworów, które nie były transmitowane przez telewizję. M.in. zagrali dwukrotnie utwór projektu Dave'a Grohla - Probot "Shake Your Blood", w tym raz z udziałem Lemmy'ego, a także utwór Motörhead "I'll Be Your Sister". Oprócz tego wystąpił z nimi Serj Tankian (System of a Down) w coverze Dead Kennedy's "Holiday In Cambodia".

Możecie zobaczyć "I'll Be Your Sister" pod tym adresem - http://it.youtube.com/watch?v=It-2yCxyBvU&mode=related&searchLEMMY Z THE WARRIORS
data/date: 08.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Lemmy zagrał gościnnie na płycie hc/punk'owej kapeli The Warriors. Na płycie "Genuine Sense of Outrage", za którą produkcję odpowiedzialny jest Cameron Webb, Lemmy użyczył głosu do utworu "The Price Of Punishment". Sprawdźcie to na stronie - http://www.myspace.com/thewarriors


KELLY JOHNSON NIE ŻYJE
data/date: 08.2007
źródło/source: blabbermouth.net

15.07.2007 zmarła po 6-letniej walce z rakiem kręgosłupa oryginalna gitarzystka Girlschool Kelly Johnson.
Do zespołu Girlschool dołączyła w 1978 roku i grała z nimi przez ich najlepsze lata do 1984 roku. W tamtym okresie zespół współpracował z Motörhead, którzy m.in. załatwili im kontrakt z Bronze, wspólnie koncertowali oraz nagrali wspólnie słynną EP-kę "St. Valentine's Day Massacre". Kelly po odejściu od Girlschool zamieszkała w Los Angeles przez następne 10 lat. W 1993 roku dołączyła ponownie do zespołu i przeniosła się do Wielkiej Brytanii. W 2000 roku zdecydowała o zrezygnowaniu z dalszej kariery muzycznej po nagraniu jeszcze jednej płyty z Girlschool "Not That Innocent: 21st Anniversary", która wyszła w 2001 roku. Pozostała jednak bliską przyjaciółką zespołu.
Kelly Johnson RIP.LEMMY ZE SWOIM SYNEM PAUL'EM INDER'EM
data/date: 08.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Lemmy nagrał ze swoim synem Paul'em Inder'em utwór zatytułowany "You Don't Own Me". Utwór znajduje się na stronie http://www.myspace.com/paulinder. W utworze zaśpiewał Paul, który zagrał również partie gitary. Lemmy natomiast zagrał na basie i organach oraz wykonał solówkę na harmonijce ustnej. Utwór jest ich wspólnym dziełem kompozytorskim.


NOWA PŁYTA KONCERTOWA
data/date: 07.2007
źródło/source: blabbermouth.net

SPV planuje na 16 lipca wydanie nowej płyty koncertowej Motorhead pod nazwą "Better Motörhead than Dead: Live at Hammersmith". Jest to dwupłytowe CD zawierające nagrania koncertowe z jubileuszowego występu w Hammersmith Apollo z 16.06.2005 r. Album zostanie wydane w formie digipacku i zawiera następujące nagrania:

Disc 1
01. Dr. Rock
02. Stay Clean
03. Shoot You In The Back
04. Love Me Like A Reptile
05. Killers
06. Metropolis
07. Love For Sale
08. Over The Top
09. No Class
10. I Got Mine
11. In The Name Of Tragedy
12. Dancing On Your Grave

Disc 2
01. R.A.M.O.N.E.S.
02. Sacrifice
03. Just 'Cos You Got The Power
04. (We Are) The Road Crew
05. Going To Brazil
06. Killed By Death
07. Iron Fist
08. Whorehouse Blues
09. Bomber
10. Ace Of Spades
11. Overkill

Możecie posłuchać fragmentów tej płyty pod tymi adresami: www.netinfect.de/motoerhead_prelistening.html , www.spv.de/eng/motoerhead/default.html .Dostępne są również wideo do dwóch utworów "Killers" i "In the Name of Tragedy" pod tym adresem: www.netinfect.de/motoerhead_live_video.html .


PHIL CAMPBELL Z THE IRON MAIDENS
data/date: 07.2007

Phil Campbell zagrał gościnnie na płycie żeńskiej grupy The Iron Maidens, która, jak się łatwo domyślić, wykonuje utwory Iron Maiden. W skład zespołu wchodzą m.in. członkinie Phantom Blue, a produkcją najnowszego dzieła kapeli zajął się sam Bob Kulick. Wydawnictwo, tj. CD + DVD pod nazwą "Route 666" zostało wydane w Japonii, a Phil zagrał w utworze "The Trooper".
Szczegóły znajdziecie na stronie zespołu: www.theironmaidens.comPHILTHY ANIMAL W NOWYM ZESPOLE
data/date: 06.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Capricorn, to nowa grupa w skład której wszedł Philthy Animal Taylor. Oprócz niego w zespole grają: Phil Caivano (guitars/vocals; ex-MONSTER MAGNET), Corey Parks (bass; DIE HUNNS, ex-NASHVILLE PUSSY) i Todd Youth (guitar; THE CHELSEA SMILES, ex-DANZIG). Obecnie są w trakcie komponowania utworów w Los Angeles w celu wydania ich na nowej płycie, której wydanie planowane jest już w sierpniu. A później trasa koncertowa.


FAST EDDIE Z MOTORHEAD PODCZAS SWEDEN ROCK FESTIVAL
data/date: 06.2007

Motorhead "zalicza" kolejne festiwale. Jednym z ciekawszych był Sweden Rock Festiwal, kiedy to 9 czerwca na scenę do Motorhead na ostatnie 3* utwory dołączył Fast Eddie Clarke. Grał on wcześniej również tego samego dnia z własnym zespołem Fastway. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć pod poniższymi linkami:
www.metalcovenant.com/pages/livereviews/srf_2007.htm
www.stargazer.it/daniele/swedenrock2007day4/index4.html
www.stargazer.it/daniele/swedenrock2007day4/index3.html

A oto setlista z tego koncertu:
Snaggletooth
Stay Clean
Be My Baby
Killers
Metropolis
Over The Top
One Night Stand
I Got Mine
In The Name of Tragedy
Sword Of Glory
The Chase Is Better Than The Catch
Sacrifice
Just 'Coz You Got The Power
Going To Brazil
Killed By Death
Whorehouse Blues
Bomber *
Ace Of Spades *
Overkill *LEMMY Z HAWKWIND NA HAWKFEST
data/date: 06.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Lemmy dołączył na scenie do Hawkwind 15 czerwca podczas koncertu grupy w trakcie Hawkfest. To cykliczne już wydarzenie miało miejsce w okresie od 15-17 czerwca blisko Donington w Anglii.


LEMMY ZNOWU CHORY
data/date: 06.2007
źródło/source: blabbermouth.net

Motorhead odwołali kilka koncertów ze względu na zły stan zdrowia Lemmy'ego. 3 czerwca miał się odbyć koncert w Rockhal w Luksemburgu, ale zaraz po soundchecku Lemmy poczuł się gorzej i został zabrany do szpitala. Okazało się, że dostał infekcji górnych dróg oddechowych. W związku z tym oprócz szwajcarskiego koncertu odwołano dwa kolejne występy we Francji, tj. 05.06 w Limoges i 06.06 w Caen. Lemmy ostatecznie wrócił do sił i trasa została wznowiona i jest kontynuowana.


FIGURKI LEMMY'EGO W LISTOPADZIE
data/date: 05.2007

W listopadzie firma Locoape zamierza wypuścić na rynek serię figur Lemmy'ego. Będą miały wysokość 6 cali i wykonane będą z czterema różnymi tłami oraz z trzema różnymi gitarami. Zdjęcie możecie znaleźć tutaj.


KONCERTY, FESTIWALE...
data/date: 04.2007
źródło/source: www.imotorhead.com

Oto spis koncertów Motörhead na wiosnę i lato 2007:

25.04.2007 - Caracas, Wenezuela, Poliedro
28.04.2007 - Rio de Janeiro, Brazylia, Fundicao Progresso
29.04.2007 - Sao Paulo, Brazylia, Via Funchal
02.05.2007 -Santiago, Chile, Victor Jara
04.05.2007 - Buenos Aires, Argentyna, Luna Park Stadium
05.05.2007 - Cordoba, Argentyna, Palm Bech
21.05.2007 - Nantes, Francja, Zenith
23.05.2007 - Isetres, Francja, L'Usine
24.05.2007 - Nicea, Francja, Theatre De Verdure
25.05.2007 - Toulouse, Francja, Zenith
27.05.2007 - Lyon, Francja, Halle Tony Garnier
29.05.2007 - Lille, Francja, Zenith
30.05.2007 - Nancy, Francja, Zenith
31.05.2007 - Dijon, Francja, Zenith
02.06.2007 - Zurych, Szwajcaria, Winterthur, Eishalle Dewutweg
03.06.2007 - Luksemburg, Rockhal
05.06.2007 - Limoges, Francja, Zenith
06.06.2007 - Caen, Francja, Zenith
09.06.2007 - Solvesborg, Szwecja, Sweden Rock
17.06.2007 - Nijmegan, Holandia, Fields of Rock
20.06.2007 - Rzym, Włochy, Olympic Stadium
23.06.2007 - Saragosa, Hiszpania, Monsters of Rock
29.06.2007 - Kavarna, Bułgaria, Kaliakra Stadium
30.06.2007 - Dischingen, Niemcy, Rock Am Hartsfeldsee Tent Festival
13.07.2007 - Vizovice, Czechy, Masters of Rock Festival
20.07.2007 - Tolmin, Słowenia, Metalcamp
21.07.2007 - Kreuth, Niemcy, Earthshaker Festival
28.07.2007 - Seinajoki, Finlandia, Race & Rock Festival
17.08.2007 - Steinkjer, Norwegia, Festival
19.08.2007 - Biddinghuizen, Holandia, Lowlands Festival

A na jesień już zapowiedziano trasę z Alice Cooperem i Joan Jett:

06.11.2007 --Sheffield, UK,-Arena
07.11.2007 - Glasgow, UK, SECC, Hall 4
09.11.2007 - Newcastle, UK, Arena
10.11.2007 - Birmingham, UK, NEC
11.11.2007 - Nottingham, UK, Arena
13.11.2007 - Brighton, UK, Centre
14.11.2007 - Bournemouth, UK, BIC
16.11.2007 - Cardiff, UK, Arena
17.11.2007 - Londyn, UK, Wembley Arena
18.11.2007 - Manchester, UK, Men ArenaDVD "METAL" - FILMOWA PODRÓŻ DO SERCA BESTII
data/date: 03.2007
źródło/source: www.interia.pl

22 maca ukazało się w Polsce specjalne dwupłytowe wydanie DVD filmu dokumentalnego zatytułowanego "Metal" (oryginalny tytuł "Metal: A Headbanger's Journey") z dopiskiem "Filmowa podróż do serca bestii". Film przedstawia historię heavy metalu od jego początku po dzień dzisiejszy.

Film zrealizował Sam Dunn, 30-letni antropolog i długoletni fan muzyki heavy metalowej. Podczas realizacji filmu reżyser odwiedził wiele istotnych miejsc dla muzyki metalowej - miasta, festiwale, koncerty. Odbył szereg spotkań z najważniejszymi postaciami muzyki. Zobaczyć można m.in. takie legendy jak m.in. Tony Iommi (Black Sabbath), Alice Cooper, Bruce Dickinson (Iron Maiden), Lemmy (Motörhead), Ronnie James Dio (Dio). Występują również muzycy grup Slayer, Cannibal Corpse, Slipknot, założyciele słynnej wytwórni Roadrunner i wielu innych.

W filmie Sam Dunn analizuje najważniejsze elementy muzyki heavy metalowej: seksualność, stosunek do religii, zagadnienie przemocy, a nawet elementy śmierci. Przedstawia wszystkie odmiany muzyki metalowej odkrywając tajemnice, o których nawet on wcześniej nie wiedział.

Wśród dodatków na DVD są m.in. film dokumentalny "Black metal w Norwegii", "Lemmy At the Rainbow" (wywiad z Lemmym), a także wywiady z innymi artystami, materiały z trasy - realizacji filmu i zwiastun.


MIKKEY DEE NA PŁYCIE PAIN
data/date: 03.2007
źródło/source: www.interia.pl

7 maja ukaże się nowa, piąta już płyta zespołu Pain, zatytułowana "Psalms Of Extinction" (Roadrunner Records). Peter Tägtgren, szwedzki multiinstrumentalista, wokalista, producent i aktor, zaprosił do nagrania tej płyty kilku gości: Mikkey Dee zagrał w utworze "Zombie Slam", Alexi Laiha frontman Children Of Bodom zagrał na gitarze w "Just Think Again", a basista Anders Iwers z In Flames w dwu innych kompozycjach.
Powstał już teledysk do utworu "Zombie Slam", który wyreżyserował Ralf Strathmann (m.in. Children Of Bodom, Apocalyptica, Soilwork). Możecie go zobaczyć pod tym adresem: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoID=2022178081NAJBRZYDSI MUZYCY WSZECHCZASÓW
data/date: 02.2007
źródło/source: www.blabbermouth.net

Kolejny dziwny i kontrowersyjny ranking . Tym razem Blogcritics, magazyn internetowy, ogłosił 12 najbrzydszych muzyków wszechczasów:
01. Shane MacGowan (THE POGUES)
02. G.G. Allin
03. Gene Simmons (KISS)
04. Lemmy (MOTÖRHEAD)
05. Thom Yorke (RADIOHEAD)
06. Jim Skafish (SKAFISH)
07. Madonna
08. Alex Van Halen (VAN HALEN)
09. HATERUSH
10. GWAR
11. Roger Waters (PINK FLOYD)
12. JOURNEYKONCERT NA CZEŚĆ DIMEBAGA
data/date: 01.2007
źródło/source: www.blabbermouth.net

20 stycznia 2007 roku miał miejsce koncert na cześć Dimebaga Darrela Abbotta, gitarzysty Pantery i Damageplan. Na koncercie, który odbył się w hotelu Hilton, Pacific Ballroom, Anaheim, Kalifornia, pojawili się m.in. Lemmy Kilmister, Vinnie Paul Abbott (ex-Pantera, Damageplan), Scott Ian (Anthrax), Paul Gray (Slipknot), Jason Bittner (Shadows Fall), John "J.D." Deservio (Black Label Society), Nick Catanese (Black Label Society), Brian Tichy (Billy Idol), Noah Robinson (Bleed The Sky), Eric Singer (Kiss, Alice Cooper) i Keri Kelli (Alice Cooper, Slash's Snakepit, Ratt). Ponadto wieczór rozpoczął występ zespołu Meldrum z Genem Hoglanem (Strapping Young Lad) w składzie.


LEMMY WŚRÓD 100 NAJLEPSZYCH WOKALISTÓW
data/date: 01.2007
źródło/source: www.blabbermouth.net

Magazyn Hit Parader przedstawił listę "Heavy Metal's All-Time Top 100 Vocalists", czyli 100 najlepszych metalowych wokalistów wszechczasów. Oczywiście jak to bywa przy takich listach są to często kontrowersyjne i subiektywne oceny (np. obecność takich gwiazd jak Freddie Mercury, Mick Jagger, Anthony Kiedis, Rod Stewart czy David Bowie, no wielkie nazwiska, tylko co mają wspólnego z Heavy Metalem!!!???). Lemmy zajął w tym zestawieniu 48 miejsce. A pierwsza dziesiątka przedstawia się następująco:
01. Robert Plant
02. Rob Halford
03. Steven Tyler
04. Chris Cornell
05. Bon Scott
06. Freddie Mercury
07. Bruce Dickinson
08. Ozzy Osbourne
09. Paul Rodgers
10. Ronnie James Dio2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011