© M4cZałożyciel Motorhead
wokalista, basista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta

Prawdziwe nazwisko - Ian Fraser Kilmister (w niektórych źródłach podają nazwisko Kilminster)
Urodzony w Stoke-On-Trent, a dokładniej w Burslem, które podlega pod Stoke-On-Trent, w hrabstwie Staffordshire, region West Midlands, 24.12.1945 roku, koziorożec.

DZIECIŃSTWO, MŁODOŚĆ I POCZĄTKI KARIERY

Ojciec Lemmy'ego w czasie wojny był pastorem w RAFie. Krótko po urodzeniu Iana, uciekł i od tego czasu zajmowała się nim jego matka (pielęgniarka) wraz z babcią. W tamtym czasie przeżył dużo przeprowadzek i w końcu kiedy matka poznała jego przyszłego ojczyma, przeprowadzili się do jego domu w Benllech na walijskiej wyspie Anglesey. W tym czasie właśnie dorobił się przydomka Lemmy. Legenda mówi, że ów pseudonim pochodzi od używanego niegdyś przez niego powiedzonka "Lend me 10 bob for..." tzn. "pożycz koleś dziesiątaka na...". Sam Lemmy jednak twierdzi, że nie wie skąd się właściwie wziął. Mając 14 lat pracował w stadninie koni. Do dzisiaj twierdzi, że kocha konie. W wieku 15 lat został wyrzucony ze szkoły, kiedy to przeciwstawił się porywczemu dyrektorowi. Niedługo potem rodzina przeprowadziła się do Conwy na walijskie wybrzeże i ojczym zaciągnął go do pracy w fabryce pralek. Ale długo tam nie zabawił. Okres dojrzewania był okresem poznawania świata, w tym również stosunków damsko-męskich i muzyki. Już we wczesnych latach szybko do niego dotarło, że granie na gitarze przyciąga dziewczyny. Razem z kolegami zakłada w końcu pierwszy zespół THE SUNDOWNERS, który szybko zmienia nazwę na THE DEEJAYS. Grywa na potańcówkach, weselach itp. Następnie dołącza do zespołu o nazwie THE SAPPHIRES.

W końcu wyjeżdza do Manchesteru i tam zaczyna się prawdziwa muzyczna przygoda młodego Kilmistera, początkowo jako gitarzysty. W 1963 roku gra w pierwszym zespole - THE RAINMAKERS. W pierwszych latach (63-66) pobytu w Manchester gra jeszcze w MOTOWN SECT. Grali z nim wtedy Stewart Steele (g), Les (b) (zmieniony po dwóch latach przez niejakiego Glyna), Kevin Smith (dr), a Lemmy nie dość, że grał na gitarze, to jeszcze robił za wokalistę. Niestety nic z tamtego okresu nie zostało udokumentowane.

THE ROCKIN' VICKERS

Grupa THE ROCKIN' VICKERS powstała w 1963 roku, początkowo nazywała się REV BLACK AND THE ROCKIN' VICARS (Reverend Black and The Rockin' Vicars), a następnie THE ROCKIN' VICARS. Należała do tzw. sceny manchesterskiej. Znana była z tego, że przebierała się w stroje pastorów oraz lapońskie stroje narodowe (!!!), a ich perkusista grał na dwóch stacyjkach. Ponadto jako jedna z pierwszych zagrała za żelazną kurtyną, w Jugosławii. Gdy pod koniec 1965 roku trafił do nich nowy gitarzysta, niejaki Ian Willis, w zespole grali: Harry Feeney (v), Peter Moorehouse (b) (zastąpiony przez Stephena Morrisa), Cyril Shaw (dr). Tym gitarzystą był właśnie Lemmy, ale wtedy posługiwał się nazwiskiem swojego ojczyma. Wspólnie nagrali trzy single: "Zing! Went the Strings of my Heart/ Stella" w listopadzie 1965 w Finlandii (zdobyli tam sporą popularność podczas kilku tournee), "It’s Allright/ Stay By Me" w marcu 1966 i "Dandy/ I Don’t Need Your Kind" w czerwcu 1966. Ten trzeci singiel został też wydany w USA. Utwór "It's Allright" był w zasadzie utworem Pete'a Townshenda z THE WHO i pierwotnie nazywał się "The Kids are Alright". Grupa rozpadła się w grudniu 1967 po kolejnym torunee po Finlandii.

JIMI HENDRIX I INNE GWIAZDY


Ale zanim VICKERS się rozpadną Lemmy na początku 1967 roku przeprowadza się do Londynu i udaje mu się znaleźć robotę jako pomocnik u samego Jimiego Hendrixa. Uczestniczył w tym czasie podczas jego wszystkich występach telewizyjnych i koncertach w Anglii. M.in. na jego drugim tournee po Wielkiej Brytanii z jego zespołem The Experience, a także z The Move, Pink Floyd, Amen Corner, The Nice, The Eire Apparent i Outer Limits. Tournee rozpoczynało się w połowie listopada i kończyło na początku grudnia. Okres ten tak oto wspomina: "...wziąłem od Jimi'ego porządną lekcję rock'n'rollowego życia. To był bardzo bardzo niespokojny okres mojego rozwoju, jako muzyka i człowieka. Hendrix miał opanowane nie tylko gitarowe rzemiosło - on także potrafił świetnie nawiązywać kontakty z publicznością. Kiedy występował - biła od niego jakaś energia..." [Metal Hammer nr 4/99]. W tym czasie Lemmy grał też przez jakieś 2 tygodnie w zespole P.P. Arnold z zespołu Ikettes. Należy jeszcze wspomnieć, że w tym czasie Londyn był stolicą muzyki i Lemmy był świadkiem najbardziej przełomowego okresu w historii muzyki rozrywkowej, poznał też wiele gwiazd.

SAM GOPAL


Ale Lemmy (w dalszym ciągu posługujący się nazwiskiem Willis) już w grudniu 1967 gra w zespole Sama Gopala, który pierwotnie nazywał się SAM GOPAL'S DREAM, ale w momencie dołączenia do zespołu Lemmy'ego zmienia nazwę na prostszą - SAM GOPAL. W zespole obok grającego na gitarze i śpiewającego Kilmistera oraz lidera Sama Gopala, który grał na hinduskich tablach oraz instrumentach perkusyjnych, jest jeszcze Roger D'Elia (g, chórki) oraz Phil Duke (b). Jesienią 1968 roku grupa nagrywa płytę z producentem Trevorem Waltersem – od 10.10 do 26.11 w studiu De Lane Lea, a w dniach 10, 12 i 15 listopad w studiu Morgan Sound. Płyta wychodzi w marcu 1969 roku pod nazwą "Escalator" (Stable Records). Oprócz dwóch utworów (coveru Donovana "Season of the Witch" oraz "Angry Faces" autorstwa Davidsona), wszystkie pozostałe są autorstwa Lemmy'ego, który stworzył je w ciągu jednej nocy! Chociaż na płycie część utworów jest podpisana jako "Group". Z tej samej sesji pochodzi również singiel "Horse/ Back Door Man" (ten drugi to cover Willie Dixona). Ciekawostką jest też to w tamtym czasie Lemmy poznaje Micka Farrena i grupę THE DEVIANTS, którzy nagrywają również dla Stable Records. Grupa ta w późniejszym czasie przekształci się w THE PINK FAIRIES, w której będzie grał Larry Wallis, a na różnego rodzaju koneksje z tymi artystami natykamy się zarówno w początkowej historii MOTORHEAD (płyty "On Parole" i "Motorhead"), jak i późniejszych muzycznych kolaboracji Larry Wallisa czy Phila Taylora. http://www.youtube.com/watch?v=WkVQxVAY9zw&feature=player_embedded

OPAL BUTTERFLY


Po rozpadzie SAM GOPAL Lemmy bezskutecznie próbuje znaleźć angaż w różnych niezliczonych zepspołach, by w końcu w 1970 roku na krótki czas – 4 miesiące, trafić do OPAL BUTTERFLY. W składzie w tym czasie znajdują się: Tom Doherty (v, g, b), Lemmy (v, g, b), Ray Major (g), Simon King (dr). Doherty na zmianę z Lemmym dzielą się obowiązkami wokalisty, basisty oraz drugiego gitarzysty. Jednak jak się okazuje nie nagrywa z nimi nawet żadnej płyty. Później z Simonem Kingiem spotka się jeszcze raz w HAWKWIND.

HAWKWIND


Jest sierpień 1971 roku, Lemmy dostaje się do zespołu HAWKWIND, uważanego za prekursorów gatunku "space-rock". Do tej kosmicznej załogi dołącza już jako gitarzysta basowy, a oprócz tego w niektórych utworach również śpiewa i gra na gitarze. W zespole miał początkowo zostac tylko na 6 miesięcy, w końcu jednak spędza z nimi 4 najlepsze lata zespołu i nagrywa z nimi ich najlepsze płyty. Łącznie nagrywa z nimi 5 singli i 4 albumy. Oprócz samego grania w zespole, Lemmy również komponuje. Utwory, które pisze wykorzystuje też w późniejszej działalności, a jeden z nich posłuży mu w przyszłości do nazwania jego własnej grupy. Te utwory to: "The Watcher" z płyty "Doremi Fasol Latido", "Lost Johnny" z płyty "Hall Of The Mountain Grill", oraz, ten najważniejszy - "Motorhead", który znalazł się na drugiej stronie singla "Kings Of Speed" (można go też teraz usłyszeć jako bonus na CD Hawkwind "Warrior On The Edge Of Time").

W 1975 roku wyruszają na tournee promujące płytę "Warrior On The Edge Of Time". Podczas tego tournee w Ameryce Północnej Lemmy zostaje zatrzymany na granicy kanadyjskiej pod zarzutem przemytu kokainy, choć w rzeczywistości była amfetaminą. Jednak zostaje wyrzucony z zespołu.

Dyskografia:

THE ROCKIN' VICKERS - It's Alright/ Stay By Me
7" | UK | 03.1966 | CBS/Columbia (202051)
gitara
utwory 2/2: It's Alright/ Stay By Me

THE ROCKIN' VICKERS - Dandy/ I Don't Need Your Kind
7" | UK | 06.1966 | CBS/Columbia (202241)
7" | US | 1966 | Columbia (4-43818)

utwory 2/2: Dandy/ I Don't Need Your Kind

SAM GOPAL – Escalator EP
PromoEP | UK | 1968 | Stable Records (SLE 8001)
gitara, œpiew, kompozytor
utwory 4/4: Escalator/ Angry Faces/ Cold Embrace/ The Sky Is Burnning
* Jest to wydanie promocyjne (DJ Copy) i ma taki sam numer katalogowy jak duża płyta opisana poniżej.

SAM GOPAL - Escalator
LP/CD | 03.1969/02.05.2000 (?) | Stable(TTE)/ Edsel (EDCD627)
gitara, wokal, kompozytor
utwory 11/11: Cold Embrace/ The Dark Lord/ The Sky Is Burning/ You're Alone Now/ Grass/ It's Only Love/ Escalator/ Angry Faces/ Midsummer Night's Dream/ Season Of The Witch/ Yesterlove

OPAL BUTTERFLY - Groupie Girl
7" | 1970 | Polydor
gitara
utwory 2/2: Groupie Girl/ The Gigging Song

HAWKWIND - Silver Machine
7" | 06.1972 | United Artists-EMI (UP 35381)
bas, ?
utwory: Silver Machine/ Seven By Seven

HAWKWIND - Doremi Fasol Latido
LP/CD | 1972/03.1996 | United Artists-EMI (8375542)/ EMI Premier (HAWKS 3)
gitara, bas, wokal
utwory 9/9: Brainstorm/ Space Is Deep/ One Change/ Lord Of Light/ Down Through The Night/ Time We Left This World Today/ The Watcher/ Urban Guerilla/ Brainbox Pollution
* na CD są dodatkowe nagrania: Lord Of Light (Single Version Edit)/ Ejection (Previously Unreleased Version)

HAWKWIND - Lord Of Light
7" | 1973 | United Artists-EMI (35492A)
bas
utwory 2/2: Lord Of Light/ Born To Go

HAWKWIND - Urban Guerilla
7" | 08.1973 | United Artists-EMI (UP 35566)
bas
utwory 2/2: Urban Guerilla/ Brainbox Pollution

HAWKWIND - Space Ritual
2LP/2CD | 05.1973/03.1996 | United Artists-EMI (UAD 60037/8)/ EMI Premier (HAWKS 4)
bas, wokal
utwory 17/17: Earth Calling/ Born To Go/ Down Through the Night/ The Awakening/ Lord of Light/ The Black Corridor/ Space is Deep/ Electronic No 1/ Orgone Accumulator/ Upside Down/ 10 Seconds of Forever/ Brainstorm/ 7 By 7/ Sonic Attack/ Time We Left This World Today/ Master of the Universe/ Welcome to the Future
* zawiera nagrania koncertowe, płyta CD zawiera dodatkowo nagrania: You Shouldn't Do That/ Master of the Universe/ Born To Go

HAWKWIND - Hall Of The Mountain Grill
LP/CD | 09.1974/05.1989/03.1996 | United Artists-EMI (UAG 29672)/ Fame (CDFA 3133)/ EMI Premier (HAWKS 5)
gitara, bas, wokal
utwory 9/9: The Psychedelic Warlords (Disappear in Smoke)/ Wind of Change/ D-Rider/ Web Weaver/ You'd Better Believe It/ Hall of the Mountain Grill/ Lost Johnny/ Goat Willow/ Paradox
* płyta CD z 1996 zawiera dodatkowo nagrania: You'd Better Believe It (Single edit version)/ The Psychedelic Warlords (Disappear in Smoke) (Single version)/ Paradox (Remix single edit)/ It's So Easy

HAWKWIND - Psychodelic Warlords
7" | 07.1974 | United Artists-EMI (UP 35715)
bas, ?
utwory 2/2: The Psychedelic Warlords (Disappear in smoke)/ It's So easy

ROBERT CALVERT - Captain Lockhead And The Starfighters
LP/CD | 05.1974/? | Beat Goes On (BGOCD 5)
bas, gitara
utwory ?/17: ?
* w nagraniu płyty uczestniczyli też inni członkowie Hawkwind, a także m.in. Arthur Brown i Brian Eno.

HAWKWIND - Warrior On The Edge Of Time
LP/CD | 05.1975/10.1992/03.1996 | United Artists-EMI (UAG 29766)/ Dojo (DOJOCD 84)/ EMI Premier (HAWKS 6)
bas, gitara, wokal
utwory: Assault and Battery Part I/ The Golden Void Part II/ The Wizard Blew His Horn/ Opa-Loka/ The Demented Man/ Magnu/ Standing at the Edge/ Spiral Galaxy 28948/ Warriors/ Dying Seas/ Kings of Speed
* płyta CD z 1992 zawiera dodatkowo nagranie: Motorhead

HAWKWIND - Kings Of Speed
7" | 03.1975 | United Artists-EMI (UP 35808)
utwory 2/2: Kings Of Speed/ Motorhead

MOTORHEAD - wszystkie płyty
* od 1975 do dzisiaj, szczegóły na stronie [Albumy]

HAWKWIND - Masters Of The Universe
LP | 1977 | ?
bas, gitara, wokal
* płyta kompilacyjna

THE DAMNED - I Just Can't Be Happy Today
7" | 11.1979 | ?
bas, ?
utwory 1/2: Ballroom Blitz


7 Japan
12 Japan
THE YOUNG AND MOODY BAND - Don't Do That
7" | 1980 | Bronze Records (BRO 130)
7" | 1980 | Japonia | Bronze Records (VIPX-1606)
12" | 1980 | Japonia | Bronze Records (VIP-5914)**

bas
utwory 1/?: Don't Do That
* projekt, w którego składzie znaleźli się: Lemmy (bas), Micky Moody (ex-Whitesnake, git.), Bob Young (techniczny Status Quo, har., voc.), Cozy Powell (m.in. ex-Rainbow, perk.) i trzy The Nolan Sisters w chórkach.
** 12" - bardzo rzadkie wydawnictwo, zawiera dodatkowo nagrania Motorhead: Over The Top/ Dirty Love/ Like A Nightmare.

ROBERT CALVERT - Freq
LP/CD | 1984/22.04.1994 | Cleopatra
wokal
utwory ?/13: ?
* płyta CD zawiera dodatkowe nagrania

HAWKWIND - Night Of The Hawks
EP | 10.1984 | Flicknife
bas, drugi wokal
utwory: ?
* płyta koncertowa nagrana na "Earth Ritual Preview" z gościnnym udziałem Lemmy'ego.

HAWKWIND - Space Ritual vol. 2
LP/CD ? | 1985 | ?
bas, ?
* płyta koncertowa ?

HAWKWIND - In The Beginning
LP/CD ? | 1985 | ?
bas, ?
* płyta kompilacyjna

HAWKWIND - Collection
LP/CD ? | 1986 | ?
bas, ?
* płyta kompilacyjna

HAWKWIND - Hawkwind 1967 - 1982
LP/CD ? | 1986 | ?
bas, ?
* płyta kompilacyjna

HAWKWIND - Anthology vol. 2
LP/CD ? | 1986 | ?
bas, ?
* płyta kompilacyjna

V.A. - Hear'n'Aid
LP/CD ? | ?/01.09.1994 | ?
bas, wokal
utwory 2/9: Hear'n'Aid/ On The Road
* płyta wydana na fali różnych akcji charytatywnych, składa się z: nagrania tytułowego, nagranego wspólnie z innymi wykonawcami jako Stars oraz kompilacji utworów takich wykonawców jak Accept, Rush, Kiss, Jimi Hendrix, Dio, Y & T, Scorpions i Motorhead (utwór "On The Road").

ALBERT JARVINEN BAND - Countdown
? | 1988 | Polarvox
wokal
utwory 1/?: Countdown
* utwór nagrany przez Alberta Jarvinena z Finlandii i jego zespół, i przesłany do Lemmy'ego, który dograł do niego wokal; wydane tylko w Finlandii.

HAWKWIND - Night Of The Hawks
LP/CD ? | 1989 | ?
bas, ?
* płyta kompilacyjna ?

V.A. - The Last Temptation Of Elvis
2LP/2CD | 1990 | Sunnyside Music
wokal, bas
utwory 1/?: Blue Suede Shoes
* tribute dla Elvisa Presleya; Lemmy zaśpiewał i zagrał z gitarzystą grupy Pirates - Mick'iem Green'em, jako "Lemmy & The Upsetters featuring Mick Green".

LEMMY & THE UPSETTERS FEATURING MICK GREEN - Blue Suede Shoes
7" ? | 1990 | Sunnyside Music
wokal, bas
utwory 2/2: Blue Suede Shoes/ Paradise
* singiel pochodzący z wyżej wymienionego tribute'u z dodatkowym utworem autorstwa Lemmy'ego i Greena.

HAWKWIND - BBC Radio 1 Live
LP/CD ? | 1991 | ?
bas
* płyta koncertowa ?

HAWKWIND - Space Ritual (One Way)
CD ? | 1992 | ?
bas, ?
* płyta koncertowa ?

HAWKWIND - Lord Of Light
CD ? | 1993 | ?
bas, ?
* płyta kompilacyjna ?

THE DAMNED - Tales From The Damned
CD | 13.08.1993 | Cleopatra
wokal, ?
utwory 1/15: Over The Top
* płyta kompilacyjna zawierająca m.in. rzadką sesję zespołu The Damned z Lemmym z 1979 roku.

FAST EDDIE CLARKE - It Ain't Over Till It's Over
CD | 1994 | Griffin Music
wokal
utwory ?/12: Laugh At the Devil + ?
* solowa płyta Eddie Clarke'a.

LEMMY - Born To Lose-Live To Win - The Best Of...
CD | 1994 | Connoisseur Collection (VSOP CD 206)
bas, gitara, wokal
utwory 17/17: It's Alright - The Rockin' Vicars/ The Watcher - Hawkwind/ Lost Johnny - Hawkwind/ Iron Horse/Born To Lose - Motorhead/ Leavin' Here - Motorhead/ Motorhead - Motorhead/ Louie Louie - Motorhead/ Dead Men Tell No Tales - Motorhead/ Stay Clean - Motorhead/ Ace Of Spades - Motorhead/ Please Don't Touch - Headgirl/ Motorhead (live) - Motorhead/ Stand By Your Man - Wendy O'Williams & Lemmy/ Night Of The Hawks - Hawkwind/ Count Down - Albert Jarvinen Band/ Blue Suede Shoes - Lemmy & The Upsetters feat. Mick Green/ Paradise - Lemmy & The Upsetters feat. Mick Green
* płyta kompilacyjna, będąca pewnym przekrojem twórczości Lemmy'ego; polecam zwłaszcza ze względu na kilka trudno dostępnych utworów.

UGLY KID JOE - Motel California
CD | 1996 | Evolution/Castle
drugi wokal
utwory: ?

V.A. - Dragon Attack: A Tribute To Queen
CD | 1997 | ?
wokal, gitara
utwory 1/11: Tie Your Mother Down
* płyta nagrana w hołdzie zespołowi Queen; w nagraniu utworu wzięli udział również Ted Nugent (git.), Bob Kulick (git.), Rudy Sarzo (bas), Tommy Aldridge (perk.); w pozostałych utworach grali również m.in. Marty Friedman, Carmine Appice, Eric Singer, Robbie Krieger, Glenn Hughes, Jake E. Lee, Yngwie Malmsteen, Scott Ian.

RAMONES - We're Outta Here!
CD | 1997 | Radioactive Records-Eagle Records (EDL EAG 007-2)
bas, drugi wokal
utwory 1/32: R.A.M.O.N.E.S.
* zawiera nagrania z pożegnalnego koncertu grupy Ramones z 06.06.1996 roku w The Palace, Los Angeles; utwór napisany przez Motorhead (z płyty "1916") i wykonany z Johnny Ramone (git.), Marky Ramone (perk.) i C.J. Ramone (bas, wokal).

V.A. - Thunderbolt: A Tribute To AC/DC
CD | 1998 | ?
bas, wokal, gitara?
utwory 1/12 : It's A Long Way To The Top
* płyta nagrana w hołdzie zespołowi AC/DC; utwór nagrany z Jake E. Lee (git.); w nagraniu płyty brali udział również m.in. Joe Lynn Turner, Phil Collen, Dee Snider, Scott Ian, Whitfield Crane.

V.A. - Back In Black: A Tribute To AC/DC
CD | ? | Zebra (CDMZEB 16)
bas, wokal, gitara?
utwory 1/12 : It's A Long Way To The Top
* dokładnie ta sama płyta co "Thunderbolt: A Tribute To AC/DC", wydana jednak przez inną firmę i z inną okładką

HAWKWIND - Live In Concert
CD ? | ? | ?
bas, ?
* płyta koncertowa

SWING CATS - A Special Tribute To Elvis
CD | 25.01.2000 | Cleopatra
gitara akustyczna, wokal
utwory: ?
* płyta nagrana w hołdzie Elvis'owi Presley'owi przez zespół Swing Cats z towarzyszeniem m.in. Lemmy'ego i Johnny Ramone, nagrana w Kalifornii od maja do lipca 1999 roku.

THE ROCKIN' VICARS - Complete
CD | 20.06.2000 | Purple Pyramid/Cleopatra
wokal, gitara
* płyta kompilacyjna

V.A. - Bat Head Soup - Tribute to Ozzy
CD | 23.06.2000 | Eagle Records
wokal
utwory 1/11: Desire
* płyta nagrana w hołdzie Ozzy'emu Osbourne'owi; w nagraniu utworu uczestniczyli też Richie Kotzen i Tony Franklin; w nagraniu płyty uczestniczyli również m.in. Yngwie Malmsteen, Eric Singer, Dee Snider, Jason Bonham, Tony Levin, Dweezil Zappa, Joe Lynn Turner, Paul Gilbert, Vince Neil, Billy Sherwood.

LEMMY, SLIM JIM AND DANNY B. - Lemmy, Slim Jim And Danny B.
CD | 2000 | Steamhammer-SPV (SPV 085-21982)
wokal, gitara akustyczna, harmonijka ustna
utwory 18/18: Big River/ Lawdy, Miss Clawdy/ You Got Me Dizzy/ Cut Across Shorty/ Tell Me How/ Well... All Right/ Take Your Time/ Stuck On You/ Love's Made A Fool Of You/ Trying To Get To You/ Not Fade Away/ Fool's Paradise/ Peggy Sue Got Married/ Crying, Waiting, Hoping/ Learning The Game/ Matchbox/ True Love Ways/ Heartbreak Hotel
* płyta nagrana we wrześniu 1999 w Hollywood, wspólnie ze Slim Jim Phantomem (perk., chórki, ze Stray Cats) i Danny B. Harvey'em (git., bas, instr. klaw., z Polcats), obaj znani też z zespołu Swing Cats; płyta zawiera covery rock'n'roll i country.

DORO - Calling The Wild
CD | 12.09.2000 | Koch Records ?
wokal, gitara akustyczna, bas
utwory 2/14: Love Me Forever/ Alone Again

V.A. - Metallic Assault - A Tribute To Metallica
CD | 13.02.2001 | Big Eye-Eagle Records
bas
utwory 1/10: Nothing Else Matters
* tribute dla Metalliki; utwór nagrany w składzie: Lemmy (bas), Jon Oliva (wokal), Bob Balch (git.), Gregg Bissonette (perk.); w nagraniu płyty brał udział również Mikkey Dee oraz m.in. Scott Ian, Robert Trujillo, Vernon Reid, Dave Lombardo, Joey Belladonna, Tony Levin, Eric Singer, Whitfield Crane, John Garcia, Tommy Aldridge, Billy Milano, Jake E. Lee. i inni.

IMPOTENT SEASNAKES - Everything In Excess
CD | 29.05.2001 | Radioactive Records/ Cleopatra ?
wokal
utwory: ?

Filmografia:

EAT THE RICH
VHS | 1987 | New Line Home Video
89 minut
reżyseria: Peter Richardson
* Komedia, Lemmy gra jedną z głównych ról - faceta o ksywie Spider; utwory Motorhead są jako ścieżka filmowa - szczegóły na stronie [Składanki]

HARDWARE
VHS | 1990 | HBO Home Video
94 minuty
reżyseria: Richard Stanley
* Thriller s-f, Lemmy gra krótki epizod jako kierowca wodnej taksówki, w tle słychać utwór "Ace Of Spades"

JOHN WAYNE'S BOBBIT UNCUT
?
* Film pornograficzny, Lemmy gra bardzo krótki epizod (tzw. cameo), ale bez żadnych "scen", szczegółów nie znam

  AIRHEADS
VHS | 1994 | Fox Home
91 minut
reżyseria: Michael Lehmann
* Komedia, Lemmy gra krótki epizod - rock'n'rollowca....; Motorhead uczestniczyło także w soundtracku do tego filmu.

TROMEO AND JULIET
VHS ? | 1996 | Troma Team Video
102 minuty
reżyseria: Lloyd Kaufman
* ?, Lemmy jest narratorem